National Titles 2019

No: Under 9 Girls State
1 India Allairs QLD
2 Stella Kennedy WA
3 Finn Pocock QLD
4 Matilda Oldfield VIC
5 Neve Boxer QLD
6 Lily Marshall NSW
No: Under 9 Boys State
1 Will Currey WA
2 Ollie Borroughs SA
3 Tyler Byrne NSW
4 Bentley Bland QLD
5 Zac Kwee VIC
6 Angus Lyon VIC
7 Archie Connors NSW
7 Colby Smyth ACT
9 Bryce Kyte WA
9 Rylan Stephens VIC
11 Max Pocock QLD
No: Under 14 Girls State
1 Abby Guinan QLD
2 Laney Chadwick VIC
3 Charlotte Mateljan WA
4 Amber Henderson QLD
5 Sienna Curran NSW
6 Ebony Abela NSW
7 Lulu Slater VIC
7 Shayne Mcmahon-Lee ACT
9 Amelia Barba QLD
9 Megan Jeffreys VIC
11 Kahlia Hunt NSW
12 Jorja Connors NSW
13 Clodagh Jefferies VIC
No: Under 14 Boys State
1 Cody Fuller QLD
2 Macauley Needham NSW
3 Talen Brown NSW
4 Cody Marshall NSW
5 Cooper Armstrong SA
6 Jett Gibson QLD
7 Charlie Scaffidi SA
7 Noah Bollard QLD
9 Brayth Boxer QLD
9 Phoenix James VIC
11 Dustin Smyth ACT
11 Judah Towns TAS
13 Rory Zala ACT
13  Ryley Connors NSW
15 Rylan Brown NSW
15 Taj Hogarth WA
17 Brodie Williamson VIC
No: Junior Women  State
1 Mackenzie Mccarthy ACT
2 Haylee Bowman QLD
3 Charli Russell QLD
4 Darcy Plumridge VIC
5 Lauren Schwarz SA
6 Eliza Abela NSW
No: Junior Men  State
1 Bryce Grey QLD
2 Hayden Bru QLD
3 Josh Swift QLD
4 Ned Slater VIC
5 Hamish O’Callaghan SA
6 You Hamazaki NSW
7 Hayden Fuller QLD
7 Luke Scaffidi SA
9 Alexander Clavin VIC
9 Lachy Swift QLD
11 Jayden Hayer NSW
11 Zane Butler
13 Dylan Croxton SA
13 Jesse Mason TAS
15 Anthony Vitalone WA
15 Francesco Hazelwood NSW
17 Jack Bennett WA
17 Kade Spencer
19 Harry Bennett WA
19 Kai Hogarth WA
No: Adaptive Men State
1 Tim Markcrow ACT
2 Nathan Smith NSW
No: Amateur Men State
1 Jesse Scott QLD
2 Josh Mcconnell VIC
3 Brandon Leslie VIC
4 Danny Stephens VIC
5 Sean Taffe VIC
6 Christopher Gilbertson VIC
7 Tim Blackburn VIC
8 James Dempster ACT
9 Matt Mckenna ACT
10 Cambell Davison SA
No: Open Women State
1 Zahra Kell NSW
2 Charli Shore VIC
3 Chloe Mills VIC
No: Open Men  State
1 Parker Siegle SA
2 Sam Brown NSW
3 Cobe France QLD
4 Matt Pearce SA
5 Lewy Watt ACT
6 Elliot Digney NSW
No: Masters Women  State
1 Dani Lambert SA
2 Kylie Cherry VIC
No: Masters Men State
1 Marty Pocock QLD
2 Stan Miriklis VIC
No: Veterans Women  State
1 Symonne Kennedy WA
2 Sheree Smyth ACT
3 Bec Leslie VIC
No: Veterans Men  State
1 Jason Guinan TAS
2 Leigh Baguley ACT
3 Patrick Martel QLD
4 Trent Smyth ACT
5 Rod Indsell ACT
6 Kevy Watt ACT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *